Půjčky bez registru a poplatku ihned

Tento druh půjček je pro klienty v nouzi, kterým jejich banka neposkytla půjčku, nebo je nebaví nekonečné papírování a dokládání spousty dokumentů. Půjčku bez registru a poplatku dostane téměř každý, není požadován výpis z registru dlužníků a ani není za uzavření takovéto půjčky klientovi účtován žádný poplatek. Tento druh půjček téměř výhradně poskytují společnosti z nebankovní sféry. Výše půjčky se v tomto nebankovním sektoru pohybuje od 1000,- Kč do 150 000,- Kč.

Pro koho jsou nejvýhodnější?

Půjčky bez registru a poplatku jsou proto výhodné zejména pro lidi, kteří se ocitli v tíživé finanční situaci či se například zpozdili ve splácení nějaké jiné půjčky, byť jen o jediný den, nebo jen špatně zadají variabilní symbol při platbě, tak se ocitnou v registru dlužníků a žádná klasická banka jim už peníze nepůjčí, protože se stanou nedůvěryhodnými. Většina klasických bank totiž přihlíží pouze ke stručné informaci o platební kázni klienta a nezajímají se o okolnosti.

Výhody

Kromě již výše zmíněných, je také další výhodou opravdu vysoká rychlost při sjednávání půjček. Ke sjednání takovéto půjčky vám postačí dva doklady vaší totožnosti a podle konkrétní situace může být ještě požadován doklad o trvalém příjmu. Další výhodou je, že půjčku lze sjednat přes internet či telefon, pěkně z pohodlí vašeho domova. Pracovník společnosti, která půjčky poskytuje, vám nabídne schůzku, kde projednáte podrobnosti.

Nevýhody

Jedinou nevýhodou u tohoto druhu půjček je, že roční procentuální sazba nákladů je poněkud vyšší než u půjček, které poskytují klasické bankovní instituty. Úroky mohou tak někdy narůst do závratných výšin. Tím se tyto společnosti jakoby pojišťují před rizikem půjčování peněz těmto rizikovým klientům. Jednotlivé splátky bývají velmi často vysoké a také vám hrozí penalizace, pokud se s platbou zpozdíte. Proto je třeba věnovat zvýšenou pozornost při podepisování smlouvy a pořádně se seznámit se všemi podmínkami.