Americká hypotéka

Produkt americká hypotéka je neúčelový spotřebitelský úvěr, tudíž z něj můžete financovat prakticky cokoliv. Banka u tohoto druhu úvěru nezjišťuje, na jaký účel budou peníze využity, takže pokud si chcete pořídit nový automobil, byt, dům nebo cokoliv většího, či jen renovovat, americká hypotéka je pro vás to pravé. Jako u normální hypotéky zde budete muset ručit nemovitostí ve vašem vlastnictví nebo budete potřebovat jinou osobu jako ručitele. O americkou hypotéku může zažádat osoba starší 18- ti let a současně s ní mohou požádat o americkou hypotéku další tři žadatelé, kteří spolu žijí maximálně ve dvou domácnostech. Manželé musejí žádat o americkou hypotéku společně. Tento typ hypotéky je velmi oblíben ve Spojených státech Amerických, proto se tento produkt jmenuje americká hypotéka.

Bližší informace o splácení

Doba splatnosti je u americké hypotéky od 3 do 20 let. Bere se zde ohled také na věk klienta. Úúvěr musí být splacen do 70-ti let věku žadatele. Můžete si zvolit splácení formou pravidelných měsíčních splátek nebo degresivních splátek. Pokud získáte v době splácení mimořádný finanční obnos, můžete udělat mimořádnou splátku či dokonce splatit celý úvěr.

Výše americké hypotéky

Minimální výše úvěru bývá od 150 000,- Kč a maximální výše je 5 mil. Kč. Banka zjistí vaši schopnost splácet podle doložených dokumentů a podle toho vám nabídne maximální možnou výši úvěru. Výše americké hypotéky je ale poskytována pouze do 70% hodnoty zastavené nemovitosti.

Výhody americké hypotéky

Na rozdíl od běžného spotřebitelského úvěru je zde výhodnější úroková sazba. Není zde vyžadováno životní pojištění, ani zakládání nového bankovního účtu. Pokud vám nebude úvěr poskytnut, neplatíte žádné poplatky za zpracování. Nemovitost s americkou hypotékou je možné kdykoliv prodat jinému majiteli.